Menu

Katecheza przedmałżeńska
- malzenska.jpg
Katecheza chrzcielna

- chrzcielna.jpg

Poradnia rodzinna

- poradnia_rodzinna.jpg

Grupa Modlitwy O.Pio

- ojciec_pio.jpg

Skrzynka intencji modlitewnych

- skrzynka_modlitw.jpg

Telewizja Lumen
Akcja katolicka

- akcja_katolicka.jpg

Schola Parafialna ANIMANDO

- animando.jpg

Chórek dziecięcy Duszki Boże

- chorek_dzieciecy.jpg

Krąg Biblijny
- biblijny.jpg
Portal Deon.pl

- deon.png

Statystyki
Statystyki
Licznik odwiedzin:
0371276
Dzisiaj:
54
Gości on-line:
1
Twoje IP:
54.234.127.123
Różaniec

czytaj więcej

Różaniec

św.Michał

czytaj więcej

św.Michał

jan pawel II

czytaj więcej

jan pawel II

Nabożeństwo

czytaj więcej

Nabożeństwo

Nawracajcie sie

czytaj więcej

Nawracajcie sie

201304 - Budowa Świątyni

czytaj więcej

201304 - Budowa Świątyni

Światło Ducha

czytaj więcej

Światło Ducha

Example Frame

Aktualności

 
Ksiądz abp Gądecki prowadzi bloga z synodu
2015-10-06

Ksiądz abp Gądecki prowadzi bloga z synodu

Zapraszamy do zapoznania się z informacjami z poszczególnych sesji synodu, do których dostęp jest możliwy z prawego menu naszej strony. Ksiądz abp Gądecki jest być może jedynym ojcem synodalnym, który prowadzi codziennego bloga poświęconego obradom biskupów. Informacje z poszczególnych sesji synodu są na bieżąco publikowane na stronie przewodniczącego Episkopatu Polski www.abpgadecki.pl.
 
Jan Paweł II - Patron Rodziny
2015-10-04

Jan Paweł II - Patron Rodziny

"Jan Paweł II – patron rodziny" to hasło XV Dnia Papieskiego, który będzie obchodzony już za tydzień, w niedzielę 11 października. Ustanowiony przez Konferencję Episkopatu Polski Dzień Papieski ma upamiętniać pontyfikat świętego papieża Polaka i upowszechniać jego nauczanie. Tegoroczne obchody zbiegają się z obradami Synodu Biskupów, który rozpoczyna się dzisiaj (4 października) w Rzymie, pod hasłem "Powołanie i misja rodziny w Kościele i w świecie współczesnym". Dzień Papieski jawi się zatem jako wezwanie do refleksji nad rodziną oraz do wytrwałej modlitwy w jej intencji.
 
Stanowisko Biskupów Polskich przed Synodem o Rodzinie
2015-09-26

Stanowisko Biskupów Polskich przed Synodem o Rodzinie

Konferencja Episkopatu Polski wyraża wdzięczność Ojcu Świętemu Franciszkowi za dar Synodu Biskupów, którego tematem będzie w tym roku "Powołanie i misja rodziny w Kościele i świecie współczesnym". Dziękujemy także milionom Polaków – w tym wspólnotom i ruchom rodzinnym – którzy modlą się za papieża Franciszka, kardynałów, biskupów i osoby biorące udział w synodzie. Zachęcamy wszystkich do dalszej modlitwy w intencji synodu, podczas którego – na prośbę Ojca Świętego – biskupi z Polski podzielą się radościami i troskami dotyczącymi rodzin.
 
Rady Jana Pawła II dla rodziny
2015-09-15

Rady Jana Pawła II dla rodziny

Jedynym źródłem miłości małżeńskiej jest Jezus Chrystus, nieustannie obecny w sakramencie małżeństwa. Tak wielki jest ten sakrament! I małżonkowie mogą być pewni, że wraz z nim otrzymują siłę płynącą od Boga oraz łaskę, która będzie im towarzyszyła przez całe życie; tę rękojmię daje im wiara. Oby nigdy nie zaprzestali czerpać z tego źródła, które wytryska z nich samych.
 
Sakrament pokoju i radości
2015-09-01

Sakrament pokoju i radości

Nie ma pokoju ani radości bez prawdy. Prawdy o naszych sumieniach i prawdy o miłosiernym Ojcu. Szukając tej prawdy, zawsze można poprosić spowiednika, by nam w tym dopomógł. Zakładając, że pragniemy wyspowiadać się, by doświadczyć od Boga daru pokoju i radości, warto na to poświęcić czas. Są sprawy, których nie da się dobrze wykonać w pośpiechu. Jeśli mamy taką możliwość, warto wybrać sobie spowiednika. Należy także pojednać się z tymi, którzy maja prawo tego się domagać.
 
Grzech, ciemność, kłamstwo
2015-07-14

Grzech, ciemność, kłamstwo

Podczas Mszy świętej mówimy: "Baranku Boży, który gładzisz grzechy świata", ale, jak wiemy, Ewangelia Św. Jana mówi o "grzechu" świata (1, 29); w końcowym i podsumowującym fragmencie stwierdza zaś, iż Duch "przekona świat o grzechu" (16, 8).

Czym jest "grzech"? Odpowiadamy, że fundamentalnie złym postępowaniem. Oczywiście, Św. Jan wie, że istnieją również poszczególne grzechy, na przykład kiedy mówi w 20, 23; "Których grzechy zatrzymacie, są im zatrzymane", a zatem dobrze wie, iż wiele jest różnych rodzajów niewłaściwego postępowania. Niemniej jednak sprowadza je do wspólnego mianownika, ponieważ, jak wyjaśnia w 16, 8-9, ich źródłem okazuje się to jedno: "Przekona świat o grzechu... O grzechu - bo nie wierzą we Mnie". Według Ewangelii św. Jana, głównym grzechem jest to, że nie przyjmuje się Syna Bożego pośród nas, ze wszelkimi tego skutkami.


 
Sakramenty dziś?
2015-06-27

Sakramenty dziś?

Obecność Jezusa w sakramentach jest kontynuacją tajemnicy Wcielenia. Ponad dwa tysiące lat temu Odwieczne Słowo Boże stało się ciałem i zamieszkało wśród nas (J 1, 14) i odtąd pozostaje z nami przez wszystkie dni, aż do skończenia świata (Mt 28, 20). Jezus Chrystus wczoraj i dziś, ten sam także na wieki (Hbr 13, 8) jest w zasięgu ręki, dotykalny, namacalny w sakramentach Kościoła.

Dzisiaj wielu, zwłaszcza młodych ludzi stawia pytania: Po co chodzić do Kościoła? Po co sakramenty? Przecież bardziej zbliżam się do Boga w ciszy, samotności, na łonie natury, niż uczestnicząc (najczęściej bezmyślnie) w liturgii? Stwierdzenie to nie jest prawdziwe do końca. To tak, jakbyśmy zadowolili się zapachem kawy, nie kosztując jej. Spotkanie z Jezusem w ciszy, samotności przypomina może wdychanie zapachu, ale nie jest kosztowaniem, smakowaniem. Nadstawiamy wtedy uszy na Jego słowo, ale nie pozwalamy Mu się dotykać, uzdrawiać, przemieniać. Rezygnując z kontaktu bezpośredniego, zadowalamy się namiastką. W ten sposób zamiast zbliżać się do Boga, możemy coraz bardziej od Niego się oddalać.
 
Biuro Parafialne

Wtorek: 1730 - 1900
Środa: 1000 - 1100
Piątek: 1000 - 1100

Msze Święte

NIEDZIELA:
800     Park Odlewnika
900     ul. Wyszyńskiego
1000   Pysząca
1100   ul. Wyszyńskiego  dzieci
1200   Park Odlewnika
1500   Park Odlewnika
1700   Park Odlewnika

DNI POWSZEDNIE:
900     ul. Wyszyńskiego
1700   Park Odlewnika

ŚWIĘTA:
900     Park Odlewnika
1100   ul. Wyszyńskiego
1700   Park Odlewnika
1800   Pysząca

Relacja z Synodu

- synod2015.jpg

Przypominamy

- nauczanie_jpii.png

Lista subskrybentów
Wyszukiwarka
Budowa kościoła

- budowa.jpg

Kronika parafialna

- kronika.jpg

Pielgrzymki

- pielgrzymki.jpg

Kalendarz
10 października 2015
poprzedni miesiąc następny miesiąc
pn wt śr czw pt so nd
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  
imieniny
Franciszka, Loretty, Poli
Adoracja Eucharystyczna

- adoracja.jpg

Portal Faustyna.pl

- faustyna.png

Kromka Słowa Bożego

- kromka.png