Parafia pod wezwaniem Ducha Świętego w Śremie
Wymagane jest uaktualnienie wtyczki Flash Player.
Menu
Katecheza przedmałżeńska
- kmalzenska2014.png
Katecheza chrzcielna
- kchrzcielna.png
Poradnia rodzinna
- poradnia_rodzinna.png
Grupa Modlitwy O.Pio
- ojciec_pio.png
Skrzynka intencji modlitewnych

- intencje.png

Wydarzenia

- wydarzenia.png

Telewizja Lumen
Akcja katolicka
- akcja_katolicka.png
Schola Parafialna ANIMANDO
- chor.png
Chórek dziecięcy Duszki Boże
- chorek_dzieciecy.png
Krąg Biblijny

- krag_biblijny.png

Portal Deon.pl
- deon.png
Statystyki
Statystyki
Licznik odwiedzin:
0139781
Dzisiaj:
21
Gości on-line:
2
Twoje IP:
54.82.69.190
Adoracja

czytaj więcej

Adoracja

Modlitwa

czytaj więcej

Modlitwa

wierzę w Syna Bożego

czytaj więcej

wierzę w Syna Bożego

201304 - Katecheza Chrzcielna

czytaj więcej

201304 - Katecheza Chrzcielna

201304 - Budowa Świątyni

czytaj więcej

201304 - Budowa Świątyni

201304 - Margaretka

czytaj więcej

201304 - Margaretka

201304 - Grupy duszpasterskie

czytaj więcej

201304 - Grupy duszpasterskie

Światło Ducha

czytaj więcej

Światło Ducha

Example Frame
Aktualności
 
Najświętszej Maryi Panny Bolesnej
2014-09-15
Najświętszej Maryi Panny Bolesnej
Jest rzeczą pewną, że Maryja nie była tylko biernym świadkiem cierpień Pana Jezusa, ale że miała w nich najpełniejszy udział. Jest nie do pomyślenia nawet na płaszczyźnie samej natury, aby matka nie doznawała cierpień na widok cierpień syna. Im syn dla niej jest więcej ukochany, tym cierpienia matki są większe. Cóż dopiero musiała wycierpieć Matka Boża na widok tylu przeogromnych cierpień Swego Syna! Możemy bez przesady powiedzieć, że Maryja cierpiała jak nikt na ziemi z ludzi. Ogrom cierpień Maryi wzrośnie, kiedy przeniesiemy je w wymiar nadprzyrodzony.
 
O Święcie Podwyższenia Krzyża
2014-09-15
O Święcie Podwyższenia Krzyża
Święto Podwyższenia Krzyża obchodzi Kościół katolicki 14 września. Wiąże się ono z odnalezieniem drzewa krzyża, na którym umarł Jezus Chrystus a także wyraża głęboki sens krzyża w życiu chrześcijanina. Istotą święta jest ukazanie tajemnicy Krzyża jako ceny zbawienia człowieka.
 
Papież Franciszek: małżeństwo to uzupełnianie się różnic
2014-09-15
Papież Franciszek: małżeństwo to uzupełnianie się różnic
Małżeństwo jest wspólną drogą mężczyzny i kobiety, na której zadaniem mężczyzny jest pomaganie żonie, by była bardziej kobietą, a zadaniem kobiety jest dopomożenie mężowi, aby był bardziej mężczyzną. Jest to uzupełnianie się różnic - powiedział papież Franciszek podczas Mszy św. w bazylice św. Piotra, w czasie której 20 par zawarło sakrament małżeństwa.
 
Ksiądz z ˝namaszczeniem˝- pewna śmierć?
2014-09-10
Ksiądz z ˝namaszczeniem˝- pewna śmierć?
Pomocą w cierpieniu jest sakrament namaszczenia chorych. Istnieje jednak wiele nieporozumień a nawet przesądów z nim związanych.
Niemal powszechne jest przekonanie, że namaszczenie chorych jest ostatnim sakramentem, udzielanym zwykle umierającym. Obecność kapłana przy człowieku chorym traktuje się jako oznakę nieuchronnej śmierci. Takie przekonanie powoduje odkładanie sakramentu do ostatnich minut, a niejednokrotnie wzywa się kapłana dopiero po śmierci. W ten sposób redukuje się go do magicznego zabezpieczenia na ostatnią godzinę.
 
Jezus przebywa wśród ludu
2014-09-09
Jezus przebywa wśród ludu
"Nie jest profesorem, nauczycielem, mistykiem, który oddala się od ludzi i przemawia z katedry. Nie jest pośród ludzi, pozwala się dotknąć, pozwala, by ludzie Go prosili. Taki jest Jezus, bliski ludzi. Ta bliskość nie jest dla Niego czymś nowym: podkreśla to On w swoim sposobie działania, ale jest to coś, co wynika z pierwszego wyboru Boga na rzecz swego ludu. Bóg mówi do swego ludu: «Pomyślcie, czy jest jakiś naród, który miałby boga tak bliskiego, jak Ja». Bliskość Boga wobec swego ludu, jest bliskością Jezusa z ludem" - stwierdził Ojciec Święty Franciszek.
 
Maryjny wrzesień?
2014-09-09
Maryjny wrzesień?
Gdyby zapytać katolika o miesiące maryjne, to z pewnością bez wahania wymieniłby maj i sierpień – i słusznie. W ciągu roku są to miesiące wyjątkowe, szczególnie poświęcone Najświętszej Maryi Pannie, która jest wpisana w historię naszej Ojczyzny. Jeżeli przeanalizujemy pod kątem liturgicznym następujący po sierpniu wrzesień, zauważymy, że jest to kolejny miesiąc wyjątkowo maryjny i patriotyczny.
 
Czekasz na niebo?
2014-09-05
Czekasz na niebo?
Powiedz mi, jakie są twoje nadzieje, a powiem ci, kim jesteś. Człowieka określają nie tylko jego korzenie, ale także jego przyszłość – to, czego spodziewa się po życiu, po innych, po Kościele, po Bogu… Czy spodziewamy się nieba? Życie z głową z niebie nie oznacza wcale bujania w obłokach, w sensie naiwnego marzycielstwa, oderwania od życia czy bezczynności. Przeciwnie, jeśli wiem, że moim powołaniem jest niebo, to patrzę na życie jak na pielgrzymkę. Jasny cel organizuje życie, udoskonala pracę.
 
Kościół wspomina dziś w liturgii bł. Matkę Teresę z Kalkuty
2014-09-05
Kościół wspomina dziś w liturgii bł. Matkę Teresę z Kalkuty
Dziś mija 17. rocznica śmierci bł. Matki Teresy z Kalkuty, założycielki Zgromadzenia Misjonarek Miłości. Była matką wszystkich ubogich i uciskanych i przywróciła nadzieję ludziom, którzy już jej nie mieli. - Była darem dla Kościoła i świata, mówił o niej Jan Paweł II podczas uroczystości beatyfikacyjnych w Rzymie. Pochodziła z Albanii, którą 21 września odwiedzi papież Franciszek.
 
Bóg przychodzi pośród zwyczajności
2014-09-04
Bóg przychodzi pośród zwyczajności
W dzisiejszym świecie jesteśmy kuszeni do luksusowego życia. Jeśli wakacje - to tylko za granicą. Jeśli miłość - to tylko pełna emocji i romantyzmu. Jeśli praca - to tylko z ogromnym wynagrodzeniem i na najwyższym stanowisku. I tak dzień po dniu jesteśmy bombardowani pokusami życia cudownego, nadzwyczajnego, na wysokim poziomie. A gdzie w tym wszystkim miejsce na zwyczajność, na powszedniość? Czy życie musi dostarczać nam nieustannie kolejnych bodźców i szybkiej gratyfikacji? Przecież nie wszystkie dni są słoneczne!
 
Dramatyczna sytuacja chrześcijan w Iraku
2014-08-30
Dramatyczna sytuacja chrześcijan w Iraku
Sytuacja chrześcijan w Iraku jest dramatyczna - podkreślił abp Jean Sleiman OCD, łaciński arcybiskup Bagdadu, który 29 sierpnia gościł w Poznaniu na zaproszenie abp. Stanisława Gądeckiego. Wieczorem tego dnia iracki hierarcha uczestniczył w uroczystościach odpustowych w parafii pw. Ścięcia św. Jana Chrzciciela w Poznaniu- Morasku, prosząc tamtejszych parafian o wytrwałą modlitwę w intencji pokoju na Bliskim Wschodzie.
 
Pójdź za mną
2014-08-25
Pójdź za mną
Misją Jezusa na ziemi było głoszenie słowa Ojca. Słowo jednak potrzebuje słuchaczy i głosicieli. Dlatego Jezus wybrał uczniów. W szkołach rabinackich i greckich nauczyciel, mistrz, przekazywał wiedzę, pojęcia, prawdę, uczył rozwiązywania problemów. Zadaniem ucznia było przyswojenie wiedzy.

W szkole Jezusa jest inaczej. Jezus nie tyle proponuje wiedzę, doktrynę, co raczej model życia, duchowy szlak wędrówki człowieka; proponuje samego siebie. Uczeń Jezusa podąża za Nim, naśladuje Go.

 
Papież: A ty na czym budujesz swoją wiarę?
2014-08-24
Papież: A ty na czym budujesz swoją wiarę?
O znaczeniu naszej osobistej relacji z Bogiem, zaangażowaniu w budowanie mocnej wiary, na której Chrystus mógłby budować swój Kościół mówił dziś papież Franciszek przed modlitwą "Anioł Pański".
 
Jak poznać wolę Bożą?
2014-08-24
Jak poznać wolę Bożą?
Poznanie i wypełnienie woli Bożej wydaje się być jednym z zagadnień, wokół których narosło najwięcej nieporozumień. Wielokrotnie w rozmowach słyszałem westchnienia pełne nadziei: "Gdybym tylko usłyszała od Boga, że mam wyjść za tego, konkretnego mężczyznę, to bym to zrobiła!". Albo: "Gdybym tylko usłyszał od Boga, że mam zostać kapłanem to bym to zrobił!". A jednak nic takiego się nie dzieje.

Gdy stoimy przed wyborem ważnej decyzji życiowej zazwyczaj nie słyszymy w głowie wyraźnego, słyszalnego głosu Boga: "Zrób to i to". Nie! A jednak jesteśmy przekonani, że istnieje coś takiego jak wola Boża w odniesieniu do naszego życia. Wierzymy przecież, że istnieje taki sposób życia i takie decyzje, które mogą być wypełnianiem woli Bożej.

Św. Paweł w Liście do Rzymian stwierdza wyraźnie, że sposobem na poznanie woli Bożej jest rozumna służba Boża
 
Wystarczy jeden talent.
2014-07-20
Wystarczy jeden talent.
Dziecko nie chowa prezentu do szafy, ale go rozpakowuje. Swoiście "puszcza go w obieg". Przygląda się, kontempluje, cieszy się z niego i nim żyje

Jedna z ewangelicznych przypowieści Jezusa mówi o pewnym człowieku, który mając się udać w podróż, przywołał swoje sługi i przekazał im swój majątek. Jednemu dał pięć talentów, drugiemu dwa, trzeciemu jeden (Mt 25. 14-15). Mówimy krótko, że to przypowieść o talentach (por. Mt 25. 14-30). Na jej kanwie można oprzeć wiele rozważań, niejedno biorąc sobie do serca.
 
Czego nie rozumiemy?  Modlitwa.  Katechizm Kościoła Katolickiego
2014-06-02
Czego nie rozumiemy? Modlitwa. Katechizm Kościoła Katolickiego
Pismo Święte nazywa życie człowieka walką, gdyż ciągle musi zmagać się z różnymi trudnościami, musi pokonywać przeszkody i przeciwności. Tak jest też na modlitwie, dlatego można ją nazwać walką, gdyż człowiek zmaga się z zarzutami stawianymi modlitwie, a także trudnościami i pokusami, jakie rodzą się, gdy ją praktykujemy.

► KKK 2725: Modlitwa jest darem łaski oraz zdecydowaną odpowiedzią z naszej strony. Zawsze zakłada ona pewien wysiłek.
 
Biuro Parafialne

Wtorek: 1900 - 2000
Środa: 945 - 1100
Piątek: 930 - 1100
Sobota: 1000 - 1200


Lipiec - sierpień
Wtorek: 1900 - 2000
Piątek: 1000 - 1200

Msze Święte

NIEDZIELA:
7
30
900
1030 - z udziałem dzieci
1100 - Pysząca
1200 - Suma 
1500 - Park Odlewnika
1800

DNI POWSZEDNIE:

900   1730(VII i VIII nie ma)     1830

ŚWIĘTA:
900
1100
1730

1830
1900 -
Pysząca

Czytaj z nami
- evangelia.png
Przypominamy

- nauczanie_jpii.png

Lista subskrybentów
Wyszukiwarka
Budowa kościoła

Budowa kościoła pw. Mądrości Bożej

Kronika parafialna

Kronika parafialna

Pielgrzymki

- pielgrzymki.png

Kalendarz
16 września 2014
pn wt śr czw pt so nd
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          
imieniny
Jagienki, Kamili, Korneliusza
Adoracja Eucharystyczna
- adoracja.png
Portal Faustyna.pl

- faustyna.png

Kromka Słowa Bożego

- kromka.png

Parafia Rzymskokatolicka p.w. Ducha Świętego, ul. Ks. Prymasa S. Wyszyńskiego 11, 63-100 Śrem, woj. wielkopolskietel.: 61 28 30 609, email: parafia@duch-srem.pl
Poprawny HTML 4.01 Transitional Poprawny arkusz CSS Poprawne kodowanie UTF-8
hosting: INTERmedi@
zarządzane przez: CMS - SPI